Paroubkovo pokrytectví už překročilo i nemožné!

1 min čtení

Tak nám řadový poslanec, největší poražený letošních sněmovních voleb a neúspěšný předseda ČSSD ukázal, že ještě nepochopil, že o něj česká veřejnost jaksi nemá zájem. Reaguju na jeho výzvu studentům.

Na iDNES.cz jsem se dočetl: „Když byste chtěli připomenout vládě na začátku školního roku předvolební sliby nějakou hezkou manifestací před Úřadem vlády, rád vás v takovém průvodu doprovodím. Jsem možná trochu nemoderní, protože si myslím, že sliby (a to i velmi mladým či budoucím) voličům se mají plnit. Ale snad mi to prominete, měnit se už nebudu,“ uvedl Paroubek v závěru svého dopisu, jejž adresoval „všem svým mladým a milým přátelům“ na sociální síti Facebook.

Politik, který se stal ikonou toho, jak je možné dělat politiku slibů, které se předem nehodlají splnit, si dovolí prohlásit něco takového. Člověku se ani nechce věřit, že takové pokrytectví může existovat. Strašně moc mi to připomíná převrácenou propagandu komunistů nebo nacistů. Žádám všechny slušné sociální demokraty, aby se takovýchto komunistických aparátčíků definitivně zbavili – pokud to tedy myslí se slušnou a demokratickou politikou vážně.

Petr Nečas a částečně i Karel Schwarzenberg ukázali společně s Janem Fischerem a před tím Janem Švejnarem, že politika může vypadat i jinak – že se dá dělat slušněji a odchod socialistického populisty Paroubka byl velkou nadějí, že se tak stane. Ale on ještě pořád ne a ne odejít.

Jiří Paroubek tímto svým prohlášením možná dosáhne spíše toho, že letošní maturanti, mezi něž patřím, se na jeho demonstrace vykašlou a raději se začnou na maturitu kvalitně připravovat. Teď se omlouvám té inteligentní a intelektuální části českých sociálních demokratů, když si vypůjčím citát Mladých konzervativců – „Nebudete-li pilně studovati, stanou se z vás sociální demokrati!“

Zdroj: http://navrat.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=152705

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.