O mně

1 min čtení

Kdo jsem?

Narodil jsem se ve Frýdku-Místku, kde jsem navštěvoval střední školu – nejdříve obor Provoz a ekonomika dopravy, ale protože jsem se chtěl rozvíjet všestranně a učit se další jazyky, tak jsem po roce přešel na gympl.

Výšku jsem vystudoval v Brně – v bakalářském studiu nejdříve Politologii společně s Psychologií. Na magistru jsem dal přednost té první. V jeho průběhu jsem prožil semestr ve slovinské Lublani a v západoněmeckém Marburgu. Následně jsem strávil dva roky na doktorátu a pro změnu se na semestr podíval do východoněmeckého Magdeburgu.

V roce 2019 jsem se za prací přestěhoval do Prahy, kde se společně s týmem skvělých lidí snažíme implementovat kvalitní vzdělávací politiku, a to jak skrze průběžnou zpětnou vazbu z terénu, tak také v souladu s evidence-based přístupem.

Co se týká mého občanského a politického působení, tak nyní jsem členem pouze Masarykova demokratického hnutí. Svého času jsem byl členem KDU-ČSL (2009-2012) a její tehdejší mládežnické organizace, Mladých křesťanských demokratů (2008-2013). Z obou jsem, především z ideových důvodů, odešel.

Svou povahou jsem člověk svobodomyslný. Po krátké etapě, kdy jsem si hrál na velkého konzervativce, jsem se vrátil k tomu, co mi  bylo vždy bližší a přirozenější – tedy k liberalismu. Primárně k tomu umírněnému a středovému. O vývoji své politické orientace se ale v budoucnu rozepíšu více.

Během svého života bych rád přispěl k tomu, aby se nám dařilo vytvářet svět, v němž bude mít každý člověk možnost naplno rozvíjet svůj potenciál dle toho, jak si sám svobodně zvolí. Za své nejdůležitější hodnoty považuju pravdu, lásku a především svobodu.

Zajíímavé články a odkazy dávám na Twitter. Knihy, které jsem přečetl, čtu, nebo si chci přečíst v budoucnu zase na Goodreads. Mé oblíbené seriálya a filmy můžete najít na ČSFD. Nejlepší úryvky z nich nebo odjinud dávám na Tumbrl. Propojit se ale můžeme i na Facebooku, Linkedinu, Pinterestu a Instagramu.

Přeji vám, abyste si četbu mého blogu užili a budu se těšit na případné věcné polemiky.

Mirek

(aktualizováno 7. 10. 2021)