Otevřený dopis sociálním demokratům

2 min čtení

Vážení sociální demokraté,
rád bych Vám poskytl návrh ohledně Vašeho směřování v blízké budoucnosti.
Jistě víte, že je velmi vysoká pravděpodobnost, že vyhrajete volby do Poslanecké sněmovny v roce 2010. Proto mám velkou obavu, kam Vaše politika bude směřovat. Nyní to vypadá, že máte napojení na zločinecké režimy, chcete prosazovat socialistický ráj na zemi, nehorázně populisticky zadlužovat tuto zemi. Uvědomte si prosím, že nejste Microsoft, abyste si mohli dovolit vyhazovat. Díky Vaší vládě, díky komunistům a dalším faktorům jsme strašně zadlužení a zcela zbytečně.
SMER má na Slovensku preferece okolo 48 % v červenci, pokud se nemýlím a to i přesto, že jsou vládní stranou. Slovensko se nyní demokracií moc hýřit nemůže a zdravou ekonomikou do budoucna už vůbec ne.
Chci Vám navrhnout, abyste nešli tím, dnes již pohřbeným, socialistickým směrem (jako zřejmě SMER), ale snažili se jít cestou sociálních liberálů jako Labour Party ve Velké Británii, nebo líp, buďte sociálně demokratickou stranou, středově levicovou a do budoucna přijatelnou.
Ono je sice pohodlnější, vyhrát teď volby, totálně rozkrást veřejný rozpočet, nechat se unášet veřejným míněním a nechat si růst preference, ale domnívám se, že by to vydrželo pár období a poté by nastalo temno, a to především pro Vaši stranu, protože tím byste se na dlouho zcela zdiskreditovali (i když to by Vám možná ODS pomohla a udělala by to samé…). Nebo hůř, museli byste opět zavést totalitu, aby se to dalo udržet. To už tu ale bylo a věřím, že jste natolik rozumní, že se k tomuto nehodláte vracet a víte, že je to nemožné.
Předpokládám, že jste stále, nebo již, stranou demokratickou, a proto můj názor nezavrhnete, když nakonec napíšu, že nejsem Vaším příznivcem ani v ideálním politickém prostředí natož tak v tom reálném.
Děkuji těm, co si můj dopis přečetli a budu doufat, že se nenecháte unést na mocenských a pěněžních zájmech a budete myslet na budoucnost této země.
S pozdravem Návrat Miroslav, 17 let.

P.S. Po krajských a senátních volbách podpořte radar, víte, že veřejné mínění je pružné a většina lidí do týdne zapomene, že byli proti :-).

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.