Měli by se rozhodnout

1 min čtení

http://www.novinky.cz/clanek/145580-venezuela-nabidla-rusku-vybudovani-vojenskych-zakladen.html

Pokud by se to stalo (jakože asi jo), tak je to pochopitelně obnovení studené války. Je zvláštní, že středová liberální vládní ruská strana má podle tohoto komunisty stejný pohled na svět jako extrémní socialista (nebo komunista) Chávez.

Je na čase, aby ČSSD sdělila (věřím, že to udělá po volbách, dříve to není možné), kam chce směřovat. Jestli chce být stranou extrémně socialistickou (něco jako SMER), sociálně-demokratickou (německá soc. dem.?), nebo sociálně-liberální (jako Labour Party v UK). Pokud podpoří radar a začne něco dělat s veřejným míněním (vědí, že lidé na to, že dva roky byli proti radaru, do týdne zapomenou, protože je to nezajímá), tak se nemusíme obávat, ale jestliže bude jednání o radaru v parlamentu blokovat apod., před sněmovními volbami, budou její preference společně s komunisty dostatečně vysoké na vytvoření koalice, a budou nám tím hrozit, že už KSČ(M) nepředstavuje žádné nebezpečí, tak se můžeme domnívat k čemu se schyluje.

Teď mě napadá, když si asi říkáme, že to v těchto geopolitických podmínkách není možné, aby byla totalita, že to možné je. Fico má 48 %, když vládne, to jen tak nezmizí. Když bude mít i Paroubek, on se nebránil obnovení Československa. Takový malinký ostrůvek totality ve střední Evropě. SNAD NE!

Snad by potom byla naše opozice tak veliká, že by nás nestačili perzekuovat. Samozřejmě s výjimkou ODS, to by se hodila nějaká opoziční smlouva, teď je neviditelná, ale funguje dobře, ale mohla by být oficiální, nevěřím, že by ODS jako strana byla v té chvíli opravdovou opozicií, protože dobře vědí, že kdyby něco kecli, tak je tu štvanice na ně.

Ne na nevinného a čestného Čunka. To je zřejmě taky ze strany ODS (tedy velké neformální koalice) kvůli tomu, že Čunek sedí na penězích z evropských fondů a hodně vadí, protože to nenechává rozkrást. Včera Topolánek řekl, že by jeho ministerstvo rád zrušil, nyní to zapadá jako skládačka, proč by to rád udělal! Na Čunka už nic nemají, ten to včera v Impulsech VM krásně uzavřel. Takže mu zrušíme ministerstvo. Chce se mi tomu smát :-)))))))))))))

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.