Vždyť je to směšné

2 min čtení

Média neustále opakují a zásobují nás vymyšlenými, nepřesnými, neprokazanými a snad i neprokazatelnými informacemi ohledně vicepremiera, ministra, senátora, předsedy strany, městského zastupitele a otce svých dětí Jiřího Čunka.

Informace, které jsou čistě účelové a stejně v nich žádnou pravdu nenalezneme, opravdu nepotřebujeme neustále nafukovat a znovuotevírat. Proč nás média neinformují o skandálech Václava Klause, jeho ženy, Pavla Béma a dalších 40 osob, skandálu ministra Řebíčka, dalších podobných kauzách typu Jiří Čunek? Proč ministr Schwarzenberg neudělá audit do minulosti téměř celého politického života ale i celého života všech členů vlády. Pokud bychom hledali, určitě bychom ihned našli u každého člena nějaké to pochybení. Snad jen u pana Schwarzenberga možná ne.

Neustále hanit slušného člověka, který by v očích slušných lidí zůstal slušný i pokud by se vyskytly nějaké nesrovnalosti, je trapné a ostudné, ale pravda nejspíš účelové. Mezitím si Řebíček vesele tajně uděluje další výhodné zakázky pro svou firmu z pozice ministra. Morálku nám káží takoví, co s ní ještě nikdy nepřišli osobně do styku atd. Budeme snad čekat, až se plně rozvine demokracie po rusku. Myslím si, že i ti, co za to teď bojují, budou brzy velmi litovat. Uvidíme.

Je taky hypoteticky dosti možné, že za vším stojí právě Klaus a Zeman, kteří mají neustále plné ruce práce v zakrývání své nekalé činnosti z devadesátých let. Snaží se zlikvidovat malé strany. Bohužel se jim to daří. Je to zdá se nová (i když už 20 let) forma totality, ne tak rozsáhlá jako v Rusku. Bylo to dobře nazváno neřízeným kapitalismem, ale vždyť tento si přeci prosadil i Klaus. Klaus není ekonomický liberál, ale ekonomický anarchista.

Sláva Tomáši G. Masarykovi!

Možná to měl Klaus předem s komunisty domluvené, že když komunisti lidem nakecali, že podnikatelé (na západě vážení lidé) jsou ti nejhorší (asi po politicích) a V. Klaus jim dal za pravdu a lidem to taky skvěle dokázal. Takže dnes můžeme potkávat lidi, co vám řeknou, že je to horší než před „revolucí“. Není se čemu divit, Klaus a jemu podobní to lidem dokázali, že komunisti těch 40 let měli pravdu.

Jsem jen zvědav, koho náš národ bude za největšího hrdinu našich dějin považovat. Nedopadne to jako v Rusku, kde vede Stalin a třetí je Lenin?

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.