Požaduji okamžité odstoupení prezidenta Klause!

1 min čtení

Kdo viděl video (viz níže), na kterém český prezident (hlava státu a zahraniční reprezentant každého z nás) krade na návštěvě Chile pero, zcela jistě nestačil věřit vlastním očím. Reprezentoval tímto činem prezident Václav Klaus výstižně skutečnou povahu a charakter českého národa? Jsme opravdu takoví – resp. chceme takoví být i do budoucna?

Občané si v následujících dnech musí vynutit nejen demisi současné vlády, rozpuštění sněmovny a nové předčasné volby, ale také rezignaci ostudného prezidenta. Anebo už nejsme svéprávnými občany s vlastním svobodným názorem a vědomím si osobní odpovědnosti za stav věcí v zemi? Pokud následující dny ukáží, že opravdu nejsme, tak je to pro mne, jako pro mladého člověka velmi špatná zpráva. Ano, je na nás mladých, abychom to změnili – ale ptám se – je pro koho?

Tedy ještě jednou – to, co si v Chile dovolil prezident České republiky, je v demokratické a vyspělé zemi hodno okamžité rezignace! A upravování si Ústavy ČR a hrátky na neomezeného monarchu v současné vládní krizi ani nebudu komentovat.

Zdroj: http://navrat.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=186485

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.