Masový útok na pravicový konzervatismus?

1 min čtení

Máte rádi klasickou hudbu? Zajímáte se o historii? Jste pravicově založený člověk? Dokonce konzervativní? Nebo i křesťan? Máte rádi Churchilla? Začínáte pochybovat o možnosti multikulturní společnosti v Evropě? Bojíte se, že by islám mohl být hrozbou pro Evropu? Jsou George Orwell nebo Franz Kafka vaší oblíbení autoři? Možná jste také extrémisté!

A dokonce i fanatici. Rozbíjí podle vás socialismus tradici, kulturu a pocit příslušnosti k určitému národu? Napomáhá podle vás vzniku slabých a dezorientovaných společností?

Média hovoří o norském vrahovi jako o konzervativním křesťanovi a radikálním pravičákovi. Je to ale pravda? Znamená to, že pravicový konzervatismus a křesťanství jsou nebezpečným extremismem, jak si masy lidí ovlivněné levicově-liberálním mainstreamem mohou vyložit?

Jak je to s facebookovým účtem Anderse Behringa Breivika? Údajně byl založen pět dnů před tím, než se tento čin odehrál a nyní už je účet smazán? (Kým, proč, jakým právem?)

Nedávno se odehrál pokus o likvidaci mediálního impéria Ruperta Murdocha. Jeho společnost založila ve Spojených státech veleúspěšnou televizi FOX News, která propaguje právě pravicově-konzervativní hodnoty. Jak je v dnešním mediálním světě složité vytvořit na zakázku facebookový profil, který bude vyjadřovat určité postoje, aby pak byly světu prezentovány jako ty vrahovy?

A kdyby přece jen bylo pravdou, že měl právě takovéto postoje – že se považoval za konzervativního pravicového křesťana – ptal bych se – co je na jeho činu křesťanského, konzervativního a pravicového?

Je a bude to složitá a dlouhá kauza, která západní společnosti nabídne spoustu nových ale i staronových otázek, nad kterými se bude muset zamýšlet. Stejně jako se Norové budou zamýšlet nad humánností trestu smrti u takto nehumánních zločinů. Povraždit část mladé nadějné generace, která jednoho dne bude vést celou zemi, když bude její mateřská strana u moci, je něco otřesného. Může se to stát kdekoliv a mnoha idiotům z celého světa se může hodit likvidace těchto elit.

Zdroj: http://navrat.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=201973

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.