Chtělo by to pravicové odbory!

1 min čtení

Ne jen v naší zemi platí, že odbory jsou spíše nástrojem levice k tomu, aby se dostala k moci. Myslím si, že je to chyba, že odbory by mohly mít svůj smysl a je škoda, že čeští odboráři se takto zesměšňují. Hledal jsem na internetu a zjistil jsem, že pokusy o založení pravicových odborů jsou i u nás.

A co by mohlo být mimo jiné cílem pravicových odborářů? Napadá mě například to, že by tlačily na vládu, aby zaměstnanci svoje těžce vydělané peníze nemuseli utrácet za zbytečně předražený stát.

A jaké byly ty pokusy? V roce 2006 se objevila snaha o založení organizace s názvem Pravý střed, jejíž součástí by byly mimo jiné také pravicové odbory. Viz – http://www.sinagl.cz/phpbb2/viewtopic.php?t=776&sid=519a6fd070f4e928fe1777dddd04f2e9

Dále jsem při hledání narazil na další organizaci, která má snahu vytvořit pravicové odbory. Viz – http://www.symbiosis-rwu.eu/?page_id=126

Myslím si, že v naší zemi žije spousta zaměstnanců, kteří si uvědomují, že by se mohli mít lépe, kdyby platili menší daně. Náš stát je zbytečně drahý, neefektivně řízený a právě takové odbory by měly trošku větší váhu, pokud by na jednání s vládou požadovaly razantnější boj proti korupci vedený pravicovou koalicí.

Věřím, že se někdo bude inspirovat!

Zdroj: http://navrat.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=196820

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.