A budou nám přikazovat i kdy a kolik toho sexu mít můžeme?

2 min čtení

Ano, je důležité, aby děti na základních školách věděly některé věci, které se týkají rozmnožování lidí nebo o sexu jako volnočasové aktivitě. Je to potřeba, protože se tím předchází nechtěným těhotenstvím – tedy i potratům; některým nemocem nebo různým nástrahám se sexem spojených. Proto si myslím, že třeba v rámci rodinné výchovy nebo biologie by určitý základ v hranicích dobrého vkusu a s ohledem na vývojové stádium dětí měl být.

Co nám ale připravila zelenorudá levice na ministerstvu školství? Proč se proti tomu vůbec ozval Výbor na obranu rodičovských práv (VORP) a proč 1. září akce D.O.S.T. uspořádala veřejný protest s názvem „Neexperimentujte s našimi dětmi“, kterého se zúčastnilo přes 300 lidí?

Jde o to, že v tomto předmětu by se vyučovaly věci pomocí takových metod, které by se (snad s výjimkou některých exhibicionistů) nelíbily drtivé většině z nás a už vůbec ne aplikované na našich dětech. Druhou věcí je to, že jsou zde snahy zavést státní sexuální výchovu, jejíž protagonisté předpokládají, že jen stát ví nejlépe (oproti svobodným jedincům), jak máme vést naše životy a co je pro nás nejlepší. Ale sex je něco intimního (zvlášť v pubertě) a je to oblast, kde stát nemá absolutně co dělat!

Osobně jsem přidal svůj podpis pod petici „Ne sexu ve škole“ a i organizace, jíž jsem členem – Mladí křesťanští demokraté – proti zavádění státní sexuální výchovy do škol ostře vystoupila. I když přiznávám, že před časem bych odpůrcům spíše nadával do tmářů ze středověku (a stále k tomu inklinuju). Realita je však složitější a moje generace nemůže zavírat oči před postupnou barbarizací a všeobecným úpadkem české a evropské společnosti a západní civilizace vůbec.

Dokonce už se ozvali i homosexuálové, kteří si vynutili stažení příručky o etické výchově z webu ministerstva školství. Začíná to být zajímavé. A je dost dobře možné, že příštím tématem „Studenti čtou a píší noviny“ bude právě otázka – patří etická výchova do škol?

Zdroj: http://navrat.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=160885

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.