ODS si poprvé užije pozici nejslušnější vládní strany

1 min čtení

Poprvé za 20 let máme vládu se silným mandátem (59 %) ve sněmovně, už slabším u občanů (30 %). Bude to vláda veskrze liberální, ekonomicky pravicová. Bude reformní a bude ryze mužská. Bude to vláda gangsterského byznysu.

A co říkáte na jména? Hodnotím to tak, jak to vidím dneska a jak na mě ti lidi působí ze současných prezentací svých osob v médiích. Osobně je neznám a navíc se může každý vybarvit i jinak, než očekáváme. Takže. Premiér Petr Nečas bude slabý, ale zase bude společně s Alexandrem Vondrou z obrany a Leošem Hegerem ze zdravotnictví držet morální autoritu vlády. Zatím se jako slušní zdají být ještě Drobil a Koucourek, možná Fuksa.

Tím jsem se slušňáky skončil? Vypadá to tak. Je tu ještě pár lidí, kteří jsou tak mezi. Pospíšil, Schwarzenberg či Drábek. Ale pak tu máme chlapce z pražského podsvětí – Bárta, John, Jankovský, Dobeš. Shodou okolností všichni z nové antikorupční strany Kšefty veřejné. Nakonec známá firma Kalousek a až komický ministr kultury Besser.

Polovina lidí má ministerstvo mimo svůj obor, čímž nám opět zavedené (ve smyslu české politické kultury) strany ukazují, že až tak nezáleží na osobě ministra, že ten bude jen podepisovat, ale za nitky budou tahat jiní. I když vlastně Věci veřejné jsou v tom transparentní, ty tam veřejně daly mafiány, ať to každý vidí a uvidí, jak to občané stráví. Vždyť Schwarzenberg ze sebe taky dělal blbečka a získal si tím u Čechů 17 %, tak proč by to nemohlo vyjít VV.

A co my, je nám jedno, že už se krade tak nehorázně, že už se při tom nikdo neobtěžuje ani zhasínat? Nebo v příštích volbách budeme chytřejší a zájmy těch, od kterých máme tuto zemi na pár let půjčenou (tedy našich dětí) budeme hájit prozřetelněji?

Nakonec si sami odpovězme, kterým názvem tato vláda vstoupí do dějin. Bakalova koalice nebo Koalice rozpočtové zodpovědnosti?

Zdroj: http://navrat.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=145280

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.