Konečně středopravá konzervativní strana, nebo ne?

2 min čtení

Na české politické scéně se již pár týdnu formuje moderní konzervativní strana v čele s charakterním politikem, poskytující naději mnoha lidem, kteří jsou nespokojení se současným stavem v naší zemi. Má poutavý název – TOP 09, silně oslovila média – téměř každý den o ní slyšíme nějakou zprávu ve všech médiích na hlavních stránkách. Nebude to náhodou OF 09?
Mnoho lidí možná zapomnělo, jak těžké je do českých médií, která jsou ovládaná dnešními mafiány (pohrobci komunismu a postkomunismu, mafie z východu), dostat pravdu. Jsou jimi jednotlivci z KDU-ČSL, jednotlivci z ODS, stovky lidí, kteří neměli koho volit.
Kdybych nic nevěděl a denně nesledoval i zákulisní informace, také bych se nechal nachytat. Úspěšný ministr zahraničí v nejlepší polistopadové vládě, skvělý ministr financí, úspěšný starosta Čeladné, zpěvačka vedoucí armádu a mnoho dalších úspěšných politiků. Ano, úspěšných, ale v totalitním prostředí postkomunistického hnusu, v systému, kdy buď po známosti nebo proto, že na někoho něco ví ten a na toho zase on, se prosazují potřebné věci skrze média, politiky, policii, státní zastupitelství, soudy, podnikatele či občany bez charakteru.
Odmítám dělat, podporovat a mít ve své zemi politiku, kdy je třeba mít ovládnutý ČEZ, který si jako monopolní společnost potřebuje dávat barevné inzeráty přes celou stránku novin, přes což tlačí na majitele médií a ti na novináře a editory, co se má dostat do médií. Tímto se někteří politici stávají úspěšnými. Nebo je tu jiný příklad – politik sežene peníze na opravu školy, ale ty sehnal od mafiána, který v obci postaví spalovnu. A tak to jede dál, občany už to nezajímá, protože si na to zvykli. Toto je hlavní důvod, proč nemohu podporovat uskupení okolo M. Kalouska.
Chci žít v demokratické zemi svobodných lidí, ne v totalitě ovládané mafiemi s poslušným stádem. Chci, aby občané této země opět nabyli důvěru v politiky. A proto, i přes menší odklon od liberální pravicové politiky do středové křesťansko-demokratické, podporuji KDU-ČSL – očištěnou od 90 % mafiánů.
Vážení občané, podpořte ji se mnou, uvědomme si, že je tou občanskou alternativou pro tuto zemi a žádní lidé, kteří tento nevyhovující stav spoluvytvářeli, nás z něj nevyvedou. Vždyť kdo jiný, než právě strana politiků věřících v Boha (ve vyspělých zemích ateistického politika téměř nenajdete), politiků kteří jsou čestní a pravdiví přirozeně a automaticky, je to jejich životním stylem, vám může poskytnou to, co již 20 let právem očekáváte. Zamyslete se, prosím, nad tím, proč v hospodách a v teplech svých domovů chcete morálně čisté a eticky vyspělé představitele státu, krajů a obcí a když vám své služby nabízejí, tak je odmítáte…

Pár odkazů k zamyšlení:
Projev Jiřího Čunka – kandidatura na předsedu
http://www.kdu.cz/subweb/default.asp?page=510&idr=10963&IDCl=28031

Zpráva předsedy – projev Jiřího Čunka
http://www.kdu.cz/subweb/default.asp?page=510&idr=10962&IDCl=28029

Názor Konzervativní strany k TOP 09
http://www.konzervativnistrana.cz/sksmain/clanky/texty/tz_090616_top09.htm

Projev Josefa Luxe na sjezdu v roce 1999

Život jako šance – projev Josefa Luxe

Zdroj: http://navrat.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=89600

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.