Otevřený dopis zákonodárcům ODS k volbě prezidenta

2 min čtení

Z pošty pana Šinágla

Tento 17. letý hoch by byl v Parlamentu daleko platnější a užitečnější než valná většina!

mireknavrat(a)email.cz napsal(a):

 

Vážení zákonodárci Občanské demokratické strany,

již delší dobu sleduji českou politickou scénu a také se zajímám i o to, co se v médiích nedozvím – nechme stranou otázku, proč je v mnoha případech informační embargo.

Věřím, že jste lidé rozumní a vážní a své mandáty obhajujete dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Proto bych na Vás rád apeloval ve věci volby prezidenta České republiky. Dle mého dlouhého zkoumání, mých informací a závěrů jsem došel k názoru, že jako člověk, který ctí morálku, demokracii a svobodu, nemohu podporovat Václava Klause, Vašeho kandidáta. Doufal jsem, že se najde silný protikandidát, který bude mnohonásobně lépe zastávat prezidentský úřad naší vlasti. Našel se. Mým budoucím prezidentem bude profesor Jan Švejnar. Alespoň bych si to velmi přál. Jistě jste si všimli, nevylučuji, že ne a to třeba účelově, že naše politická scéna potřebuje očistu. Také naše země potřebuje morální autoritu a tou může být právě hlava státu, která je u nás takto vnímána. Vy moc dobře víte, že Václav Klaus jí nebyl a dle jeho slov, činů a některých názorů a postojů jí nechce být i nadále.

Proto Vás milí volitelé žádám volte Jana Švejnara a nedopusťte znovuzvolení Václava Klause.

Předpokládám, že jistě víte, co je tato osoba (Václav Klaus) zač a jste o všem velmi dobře informováni. Věřte, že si nic nevymýšlím a vycházím pouze z informací, které na rozdíl od některých mám. Mohlo by se zdát, že nemá cenu některé z těch záležitostí, o kterých hovořím, se zmiňovat, přesto se může stát, že nejste o všem informováni a v případě Vaší vědomosti, co činíte, byste se ve Španělském sále rozhodovali jinak.

Tyto skutečnosti se týkají aktuálního trestního oznámení, dle mých informací velmi prokazatelné a pravdivé, na prezidentský pár, o kterém se v médiích podivuhodně nehovoří. Mnoha z Vás se za chyby provedené pod jeho vedením v devadesátých letech staví, přesto věřím, že se najde hrstka slušných i u Vás, jako u lidovců, kteří nebudou podporovat, dle mnoha svědectví, podvody při transformaci. Také je zarážející asi 23 let bílého místo v jeho životopisu a nemožnost sehnání podrobného. Je obtížné to psát právě Vám, protože Vy můžete s mnoha jeho názory a postoji souhlasit, proto je zde nebudu vypisovat a napadat. Je ale zapotřebí zmínit jeho chování v Rusku u známého vraha Putina, se kterým mluvil rusky a dokonce pomlouval Evropskou Unii.

Opravdu nevím, co zrovna Vás, konzervativně až liberálně smýšlející politiky, vede k jeho zvolení a brždění vývoje naší země. Je to celkem paradox, ale mnoho informovaných lidí smýšlejících podobně jako Vy a to včetně mě si Václava Klause na Hradě nepřeje, čím to je?

Také si přeji, že Vaše usilovné pře o tajnou volbu jsou způsobeny tím, že mnoho z Vás mělo v úmyslu Václava Klause „zradit“.

Přeji mnoho úspěchů v nové druhé volbě a hlavně šťastnou a svobodnou ruku.

S pozdravem Návrat Miroslav, 17 let.

Autor: Mirek Návrat

Blogger a vystudovaný politolog. Píšu o politice, společnosti, budoucnosti a osobním rozvoji. Můj Twitter: @mireknavrat.